ZNAJDŹ POŁĄCZENIE I KUP BILET   

TABLICZKA PRZYSTANKOWA   

HISTORIA

Obecnie, jesteśmy największym prywatnym operatorem komunikacji miejskiej w stolicy, który swoją bogatą wiedzę przekłada na codzienną jakość i kompleksowość usług. 

 

 1 czerwca 2003 r. 

Firma Mobilis Sp. z o.o. rozpoczęła obsługę komunikacji miejskiej w Warszawie niskopodłogowymi autobusami Solaris Urbinetto 10 w ramach kontraktu na 50 pojazdów. W autobusach tych, jako pierwsi zastosowaliśmy duże przesuwne okna, które skutecznie poprawiały wentylację wnętrza pojazdu.

 1 lipca 2007 r. 

W tym roku pojawiły się kolejne nowe pojazdy z logo firmy Mobilis, a 1 lipca rozpoczęliśmy obsługę drugiego naszego kontraktu. Do obsługi tego zadania skierowaliśmy również autobusu marki Solaris, lecz zgodnie z wymogami były to pojazdy dłuższe - 12 metrowe. Dodatkowo były one wyposażone w klimatyzację całopojazdową oraz monitoring wizyjny.

 1 marca 2008 r. 

Dzięki realizacji trzeciego już kontraktu na ulicach aglomeracji warszawskiej pojawiły się autobusy klasy midi - 8 oraz 9-metrowe - nie spotykane do tej pory. Wprowadzenie mniejszych pojazdów w komunikacji miejskiej w Warszawie umożliwiło uruchomienie linii autobusowych w nieobsługiwanych do tej pory rejonach miasta. W ramach tego kontraktu zakupiono pojazdy Autosan H7-20.07.01 oraz Jelcz M083C.

 2009 r.

Firma Mobilis Sp. z o.o. wprowadziła następne nowe pojazdy. Tym razem do obsługi kolejnych zadań skierowano autobusy 9 oraz 12-metrowe marki Solaris o rozbudowanym systemie informacji pasażerskiej składającym się z ekranów LCD.

 grudzień 2010 r. 

Rozpoczęliśmy realizację piątego kontraktu autobusami przegubowymi, 18-metrowymi, również produkcji marki Solaris.

 sierpień 2016 r. 

Uruchomiliśmy dwa nowe kontrakty i wprowadziliśmy do ruchu 50 szt. Solaris Urbino 8,9m oraz 50 szt. Mercedes Benz Conecto G 18m. Byliśmy pierwszym prywatnym przewoźnikiem w stolicy, który sprostał innowacyjnym i wyjątkowo wysokim wymaganiom postawionym przez organizatora. Dodatkowym osiągnieciem było to, że 100 fabrycznie nowych autobusów rozpoczęło swoją pracę na ulicach stolicy tego samego dnia.

 9 czerwca 2018 r. 

Rozpoczęliśmy realizację wyjątkowego kontraktu na największą flotę autobusów hybrydowych w Polsce. To znacząca inwestycja w ochronę środowiska w mieście oraz komfort pasażerów. Nasz zespół przygotowywał się 25 tygodni, aby kolejne lata obsługiwać pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego z najwyższą starannością.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszych przygotowań.